• PlPolski
  • EnEnglish
  • DeDeutsch
  • RuРусский

Sprzedaż energii elektrycznej

Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

Zgodnie z Ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne, każdy odbiorca energii elektrycznej ma prawo zakupu energii od wybranego przez siebie Sprzedawcy, który zaoferuje mu najdogodniejsze warunki sprzedaży energii elektrycznej. Sprzedawca to przedsiębiorstwo energetyczne posiadające prawo do wytwarzania lub obrotu energią elektryczną na obszarze Polski.

Polontex S.A. rozszerzył swoją działalność o ofertę sprzedaży i dystrybucji energii elektrycznej dla celów biurowo-przemysłowych. Z dniem 23 kwietnia 2014r. został Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) na okres od 1 lipca 2014 r. do 7 października 2023 r. Obszar naszego działania wynika z decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki w sprawie udzielenia koncesji nr DEE/319/21860/W/OKA/2013/RZ oraz OEE/751/21860/W/OKA/2013/RZ, wydanej na okres 07.10.2013r do 07.10.2023 r.

Udzielona koncesja obejmuje wykonywanie działalności polegającej na dystrybucji energii elektrycznej sieciami niskiego napięcia, na potrzeby odbiorców w tym również dzierżawców, zlokalizowanych na terenie firmy Polontex S.A. w Częstochowie przy ul. Rejtana 25/35 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie.

Lista podmiotów posiadających koncesję na obrót energią elektryczną jest dostępna na stronie
internetowej Urzędu Regulacji Energetyki.

Nasza oferta skierowana jest do Klientów, którzy cenią sobie stabilność cenową oraz optymalizację kosztów Dzięki naszemu doświadczeniu i skrupulatnie wyselekcjonowanym partnerom biznesowym, jesteśmy w stanie dobrać dla Państwa najkorzystniejsza ofertę sprzedaży energii elektrycznej.

Jesteśmy przekonani, że nasza propozycja będzie stanowiła atrakcyjną i konkurencyjną alternatywę dla warunków u obecnego sprzedawcy.

DLA NAS JESTEŚ PARTNEREM, A NIE TYLKO ODBIORCĄ

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad zmianą sprzedawcy energii elektrycznej na najbardziej korzystną, pozwalającą zoptymalizować koszty, zapraszamy do NAS!

SKROJONA NA WYMIAR

Naszą ofertę możemy dostosować do profilu działania Państwa firmy, oszczędzając dzięki temu jeszcze więcej na rachunkach za energię elektryczną. W ramach oferty dzierżawy powierzchni na działalność produkcyjną, Polontex SA wykonuje przyłącza elektryczne niskiego napięcia oraz instalacje wewnętrzne zgodnie z zapotrzebowaniem klienta. Dostarczanie energii elektrycznej do odbiorców odbywa się na podstawie kompleksowej umowy sprzedaży zawieranej z Polontex S.A., Oddział Energetyczny, jako sprzedawcą energii i oraz operatorem systemu dystrybucyjnego.

Korzyści z wyboru Polontex S.A. Oddział Energetyczny na swojego sprzedawcę energii elektrycznej?

 • Możliwość ustalenia indywidualnych warunków handlowych
 • Konkurencyjne ceny energii elektrycznej
 • Wysoka jakość obsługi – indywidualne podejście, Opiekun Klienta jest do Państwa dyspozycji w trakcie trwania umowy
 • Doradztwo energetyczne i techniczne oparte na wieloletnim doświadczeniu
 • Możliwość wyboru formy otrzymywanych faktur (FV elektroniczna lub tradycyjna)