• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Zasłony zaciemniające. Gdzie i kiedy się przydają?

25 Czerwiec 2019
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

 

Szukając odpowiednich zasłon powinniśmy mieć na uwadze, że stanowią one istotny element wyposażenia wnętrza, mają podkreślić jego charakter oraz być łatwe w użytkowaniu: czyszczeniu, zaciemnianiu pomieszczenia oraz być estetycznie wykonane.

Co to są zasłony zaciemniające?

Dokonując wyboru zasłon, często zastanawiamy się nad ich fakturą, kolorem, materiałem, długością, wzorem jakim są pokryte oraz czy będą się dobrze komponowały z resztą wnętrza danego pomieszczenia. Poza sferą estetyczną, jaka niewątpliwie wpływa na dokonywany wybór, warto także zwrócić uwagę na najważniejszą funkcję jaką zasłony powinny pełnić - zaciemnienie pomieszczenia. Zasłony mogą zaciemniać dane pomieszczenie w różnym stopniu: za pomocą dobrania odpowiedniego materiału zasłony mogą przepuszczać światło, ukrywając wnętrze pomieszczenia przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów, mogą też zaciemniać je całkowicie, nie przepuszczając światła i tym samym nie powodując jego nagrzania w lecie i oddawania ciepła w chłodne dni.

Gdzie i kiedy stosować zasłony zaciemniające?

Zasłony niewątpliwie stanowią dekoracyjny element każdego pomieszczenia, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane zarówno w biurze jak i sali konferencyjnej, w której dzięki swojej funkcji zaciemniającej ułatwią korzystanie z rzutników podczas prezentacji multimedialnych. Podobną funkcję mogą pełnić w pomieszczeniach mieszkalnych: salonach, kinach domowych, dziecięcych pokojach i sypialniach, gdzie pozwoli na stworzenie intymnego nastroju będącego poza zasięgiem oczu sąsiadów zarówno za dnia, wieczorem oraz w nocy. Zatem niezależnie od powodów: czy to praca na nocną zmianę, czy chęć uspania dziecka czy chęć skorzystania z okazji do relaksującej drzemki za dnia, zasłony zaciemniające pomieszczenie sprawdzą się w każdej z nich. Możemy zastosować zasłony z całkowitą nieprzepuszczalnością światła słonecznego, posiadające właściwości termoizolacyjne, a nawet pozwalające na częściową izolację akustyczną, dzięki czemu w pomieszczeniu będzie nie tylko ciemniej, ale i ciszej.