• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Tekstylia wykorzystywane w domach i mieszkaniach

03 Listopad 2019
Tekstylia wykorzystywane w domach

Praktycznie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie przytulnego wnętrza bez różnego rodzaju tkanin. Dzięki nim można w łatwy sposób zmodyfikować jego wygląd, a także je odświeżyć i nadać mu zupełnie nowe oblicze. Jakie tekstylia najlepiej sprawdzają się do tego celu?

Tekstylia dekoracyjne

Tkaniny te znajdują zastosowanie przede wszystkim w przypadku okien, jako zasłony i firany. Dzięki nim możemy regulować ilość światła, która wpada do danego pomieszczenia, a także zbudować przytulny klimat. Oczywiście ostateczny efekt będzie zależał od materiałów, których użyjemy do tego celu. Jeśli zależy nam na elegancji, zdecydowanie lepiej sprawdzą się ciężkie, nieprzepuszczające światła tkaniny sięgające ziemi (w przypadku zasłon), jeśli zaś preferujemy styl rustykalny lub boho, zdecydowanie lepiej będą wyglądać przede wszystkim lekkie, delikatne materiały, np. len.

Tekstylia obrusowe

Kolejny typ to tekstylia obrusowe, które również mamy do zaoferowania w naszej ofercie. Pozwalają one w łatwy sposób zmienić charakter stołu, zarówno tego za którego wyglądem nie przepadamy, jak i zupełnie nowego. Wybierając materiały do tego celu trzeba zwracać przede wszystkim uwagę na to, aby w miarę możliwości były plamoodporne, dzięki czemu nie będzie konieczności ich wyrzucenia, nawet po hucznej biesiadzie. W naszej ofercie używamy do tego celu domieszek tworzyw sztucznych dodawanych do materiałów pochodzenia naturalnego, takich jak len czy włókna bambusowe.

Tekstylia drukowane

Tekstylia drukowane cechują się przede wszystkim nietuzinkowymi wzorami i bardzo często są to motywy roślinne, które nadają wnętrzu mnóstwo świeżości. Oczywiście muszą być odpowiednio dopasowane do pozostałych elementów wyposażenia tak, aby tworzyły efekt spójny i nieprzesadzony. Dla zachowania trwałości, najczęściej drukowane są na materiałach syntetycznych, które znakomicie znoszą częste pranie.

Jeśli poszukują Państwo wysokiej jakości materiałów do udekorowania swojego domu lub mieszkania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.