• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Propozycje tkanin wielkanocnych

sobota, luty 26, 2022 - 00:00
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

Za oknem jeszcze zimowa aura, a my już przygotowujemy się do obchodów najbardziej z wiosennych świąt - Wielkanocy. Kolekcja tkanin z wielkanocnymi motywami już jest w ofercie.

Tekstylia zmieniają dom na Wielkanoc

Przygotowanie oferty tkanin wielkanocnych rozpoczynamy zaraz po Bożym Narodzeniu, wraz z nadejściem nowego roku. Już wówczas analizujemy trendy wnętrzarskie i przygotowujemy wzorniczą propozycję. Nasze tkaniny przygotowujemy myśląc o dekoracjach typowo wielkanocnych, takich, na których umieszczamy motywy charakterystyczne dla tego okresu: pisanki, zajączki, koszyczki, bazie. Ale też tych, które po prostu wniosą do domu powiew wiosny: pastelowe kolory i roślinne motywy na tkaninach. Z zaproponowanych tkanin można wykonać obrusy, zasłony, kapy na łóżka oraz drobne tekstylne dodatki: poszewki na poduszki, serwetki, bieżniki.

Wielkanocne tkaniny drukowane i żakardowe kolorowo-tkane

Kolekcja tkanin wielkanocnych na 2022 rok obejmuje tkaniny drukowane oraz tkaniny żakardowe kolorowotkane. Te pierwsze charakteryzuje różnorodność wzorów i kolorów. Technika nanoszenia druku na tkaninę daje właściwie nieskończone możliwości. Świąteczny motyw zajączków w pastelowych odcieniach kolorystycznych pojawił się na tkaninie określonej jako wzór nr K015. Z kolei motyw wielkanocnych koszyczków, w nadruku przypominającym ołówkowy szkic widoczny jest na materiale, którego wzór znaczyliśmy symbolem K016. Pisanki na ciemnym granatowym tle mamy na tkaninie K009, a pisanki w odcieniach zieleni na tkaninie K010. Wśród tkanin drukowanych zwraca uwagę także wzór K017 – wiosenny, lekki, kolorowy, z powtarzającym się motywem żonkili oraz wzór K018 – w polne kwiaty. Wielkanocne tkaniny żakardowe są bardziej stonowane, subtelne i eleganckie. Na szczególną uwagę sługuje tkanina LAVENDER o ekologicznym charakterze i wzorze nawiązującym do Prowansji i klimatu południowe Francji, wykorzystany na niej wzór lawendowych wiązanek rozłożonych na lnianym tle tkaniny.

Tkaniny pastelowe rozświetlą dom na Wielkanoc

Do kolekcji wielkanocnej dodaliśmy także tkaninę Roster, która mimo ze jest w naszej ofercie już od jakiegoś czasu cieszy się nieprzerwaną sympatią klientów i chętnie jest przez nich kupowana. Tkanina ma w składzie przędzę bawełnianą. Jest masywna, a jednocześnie miękka, pięknie się układa. Dostępna jest w cudownych pastelowych kolorach: najmodniejszego w tym sezonie jasnego fioletu, ciepłego żółtego oraz błękitu.  

Zobaczcie katalog - > Tkaniny: Wielkanoc 2022