• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Podstawowe tekstylia do łazienki hotelowej

środa, Styczeń 12, 2022 - 00:00
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

W każdej łazience muszą znaleźć się pewne akcesoria — mydło, kosz na śmieci czy papier toaletowy. Poza nimi konieczne są również tekstylia. Nie ma znaczenia, czy jest to łazienka prywatna, czy łazienka ośrodka wypoczynkowego lub hotelu.

Tekstylia, którymi mogą okryć się goście hotelowi

W przypadku hotelu ważne jest, aby wszystkie elementy wyposażenia były ze sobą zgrane. Podkreśla to charakter wnętrza, a wysokiej jakości dodatki podwyższają standard. Do podstawowych tekstyliów, których nie może zabraknąć w żadnym hotelu, należą ręczniki. Materiał, z którego są wykonane, powinien być gruby i miękki. Ręczniki zwykle zrobione są z bawełny. Znosi ona pranie w wysokiej temperaturze i mimo dużej ilości prań zachowuje swoje właściwości. Dla gości hotelowych najlepiej przeznaczyć jest po jednym ręczniku kąpielowym dla każdej osoby oraz ręcznik do rąk. Można również dołączyć po mniejszym ręczniku do twarzy. Ciekawym pomysłem jest wyhaftowanie na ręcznikach logotypu hotelu.
Innymi tekstyliami, które można przygotować dla hotelowych gości, są szlafroki i kapcie przeznaczone do noszenia po kąpieli. Takie elementy zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdzą się, szczególnie jeśli w hotelu dostępna jest strefa SPA. 

Jakie tekstylia pomogą ozdobić łazienkę?

Kolejnym niezbędnym elementem tekstylnym, który musi znaleźć się w każdej łazience, jest dywanik łazienkowy. Powinien leżeć obok prysznica lub wanny. Tkaniny do hotelu muszą być doskonałej jakości, by długo były w dobrym stanie. Z tego powodu najlepiej, kiedy dywanik jest wykonany z grubego, miękkiego materiału, który dobrze chłonie wodę. Funkcję dywanika może pełnić również przeznaczony do tego celu ręcznik. Może być na nim wyhaftowany np. wzór stóp.
Kolejnym materiałem, który występuje w łazience, jest zasłona prysznicowa. Wykonywana jest z folii lub tkaniny o właściwościach wodoodpornych.
Jeśli w łazience hotelowej znajduje się okno, do jego przesłonięcia również można użyć ciekawej tkaniny. Może nią być zasłona lub roleta.