• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Jakie tkaniny wybrać na obrusy i dodatki tekstylne do hoteli?

środa, Lipiec 7, 2021 - 00:00
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

Tkaniny, które używane są w hotelach, muszą spełniać normy prawne, które obowiązują przedsiębiorców. Dodatkowo ważne jest, aby obrusy, firanki czy inne tekstylia spełniały wymogi jakościowe i estetyczne właścicieli hoteli oraz gości, którzy je odwiedzają. Właśnie dlatego wybierając tkaniny przeznaczone do użytku gości hotelowych, warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów, które mogą okazać się kluczowe dla trwałości produktów. Jakie tkaniny sprawdzą się najlepiej w hotelach?

Bezpieczeństwo pracowników i gości 

Dobór odpowiednich tkanin na obrusy i inne dodatki tekstylne do hoteli ma wpływ na bezpieczeństwo pracowników i gości obiektu. Tekstylia, które znajdują się w obiektach użyteczności publicznej, muszą spełniać szereg wymogów związanych z bezpieczeństwem. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że w hotelach mogą być wykorzystywane wyłącznie tkaniny trudnopalne. Bezpieczeństwo pożarowe zapewniają takie akcesoria, które mają oznaczenie B1, certyfikat bezpieczeństwa i specjalne atesty.

Najczęściej są one wykonane z włókien syntetycznych albo naturalnych. Dodatkowo tkaniny wykorzystywane w hotelach muszą być też odporne na środki chemiczne, a podczas kontaktu ze skórą nie mogą wywoływać reakcji alergicznych. Oprócz tego tkaniny, które wykorzystywane są w pokojach hotelowych, muszą zapewniać częściowe albo całkowite zaciemnienie, czyli być jak najmniej transparentne.

Jakie tkaniny najczęściej wykorzystywane są w hotelach? 

Oprócz spełnienia szeregu wymogów związanych z bezpieczeństwem tkaniny hotelowe muszą być również estetyczne i komfortowe w użytkowaniu przez gości. W większości hoteli znajdują się przede wszystkim akcesoria wykonywane z poliestru, poliuretanu, a także płótna, perkalu, bawełny i satyny. Wybierając odpowiednie tkaniny na obrusy, warto zwrócić uwagę na ich praktyczne zastosowanie. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, że często ulegają one zabrudzeniom.

Właśnie dlatego warto zdecydować się na plamoodporne tkaniny, dzięki czemu zachowają estetyczny wygląd na dłużej. Istotnym kryterium dla wielu przedsiębiorców jest również kolorystyka tkanin. Powinna być dobrana do charakteru obiektu. Warto jednak inwestować w uniwersalne rozwiązania, ponieważ trendy szybko się zmieniają, a dobrej jakości tkaniny mogą służyć gościom hotelowym przez długi czas.