• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Jak urządzić biuro w stylu loft?

wtorek, Styczeń 18, 2022 - 00:00
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

Pomieszczenia w stylu loft stają się coraz bardziej popularne. Charakteryzuje je prostota i specyficzny klimat. Biuro zaaranżowane w tym stylu jest bardzo funkcjonalne. Dobrze urządzona przestrzeń, która kiedyś była fabryką, lub pomieszczenie wystylizowane na styl industrialny doskonale spełniają swoją funkcję jako miejsca przeznaczone do pracy. Takie przestrzenie są przestronne, nie rozpraszają uwagi nadmiarem barw i dodatków.

Jak powinna wyglądać przestrzeń w industrialnym biurze?

Industrialne wnętrza rządzą się swoimi zasadami. Lofty są mieszanką nowoczesności i inspiracji starymi wnętrzami. Przestrzeń loftu jest doskonała do pracy w grupie. Jeśli jednak istnieje potrzeba oddzielenia pojedynczych stanowisk, najlepiej zrobić to przy użyciu ekranów akustycznych, tak, aby nie przesłaniać nadmiernie przestrzeni biura.

Urządzając biuro w stylu loft, należy pamiętać, by nie zagracić go nadmiarem dodatków. W tego typu biurze powinny znaleźć się jedynie niezbędne przedmioty. Na pewno nie powinno się ozdabiać wnętrza przytulnymi firankami, czy pluszowymi dywanikami, ponieważ styl ten charakteryzuje się surowością. Pierwsze loftowe wnętrza powstawały w budynkach po fabrykach.

Osoby szukające industrialnej przestrzeni do pracy zapraszamy do wynajmu loftowych pomieszczeń biurowych w Częstochowie. Oferujemy możliwość wynajęcia pojedynczych pomieszczeń lub całego budynku.

Kolory i dodatki dopasowane do biura w stylu loft

Kolory, które dominują we wnętrzu to biel, czerń i szarość. Akcentem kolorystycznym jest pomarańczowy kolor cegieł. Należy unikać pastelowych kolorów, takich jak róże czy błękity. Meble i dodatki powinny być wykonane z metalowych i drewnianych elementów. Dobierając meble do biura, należy pamiętać przede wszystkim o tym, żeby były wygodne. Zamiast metalowego starego krzesła, lepiej postawić na czarny fotel biurowy z eko skóry. 

Ważne jest oświetlenie. Urządzając biuro w tym stylu, należy postawić na lampy wykonane z mosiądzu lub aluminium, lub imitujących te materiały. Najlepiej, kiedy światło jest punktowe i ciepłe. Poza lampkami na biurko można postawić na ciekawe kinkiety.