• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Jak dbać o tkaninę obiciową?

wtorek, Kwiecień 19, 2022 - 00:00
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

Wybór odpowiedniej tkaniny często jest sporym wyzwaniem. Warto wówczas zastanowić się, do czego będzie wykorzystywana, jakie są pożądane efekty wizualne i na działanie jakich czynników będzie narażona podczas użytkowania. Po podjęciu decyzji dobrze też zasięgnąć informacji dotyczących tego, jak o nią dbać, aby posłużyła jak najdłużej, jednocześnie pozostając w świetnym stanie. W dzisiejszym wpisie skupimy się na tkaninie obiciowej. W jaki sposób ją pielęgnować?

Jakie preparaty najlepiej sprawdzą się do czyszczenia tkanin obiciowych?

Wybierając tkaniny trudnopalne dla pensjonatów czy tkaniny plamoodporne, warto dowiedzieć się nieco o sposobach pielęgnacji, aby zakupione produkty służyły jak najdłużej. Jeżeli chodzi o omawiane tkaniny obiciowe, to bardzo ważne jest, aby dobrać odpowiednie preparaty, które pomogą w skutecznej pielęgnacji. Najlepiej sprawdzą się oczywiście te pochodzące od zaufanych producentów, które były wcześniej testowane. Warto zaopatrzyć się przede wszystkim w zestaw środków pielęgnacyjnych do konserwacji.

Nie sposób nie wspomnieć też o czyszczeniu tapicerki, co jest szczególnie trudne w przypadku pokryć nieimpregnowanych. W tym przypadku dobrze zaopatrzyć się w produkty przeznaczone do usuwania zabrudzeń. Jednak w dłuższej perspektywie impregnacja wydaje się kluczowa, ponieważ skutecznie zabezpiecza tkaninę przed wchłanianiem się płynów, a co za tym idzie – ułatwia czyszczenie i sprawia, że pozostaje dłużej w dobrej kondycji.

Co jeszcze należy wiedzieć o pielęgnacji tkanin obiciowych?

Aby cieszyć się estetycznym wyglądem tkaniny obiciowej, warto znać kilka zasad dotyczących pielęgnacji. Mowa tutaj przede wszystkim o tym, aby do czyszczenia używać miękkiej szmatki i unikać akcesoriów z twardym włosiem, które mogłyby uszkodzić tkaninę. Jeżeli na mebel pokryty tkaniną rozleją się jakieś płyny, to aby je usunąć, dobrze użyć chłonnego materiału.

Może to być na przykład ręcznik papierowy. Kolejną kwestią jest ta, aby nie używać preparatów, które mogłoby uszkodzić tkaninę obiciową. Chodzi tutaj o różnego rodzaju wybielacze, terpentynę czy benzynę i inne środki, które są przeznaczone do czyszczenia innych tkanin niż obiciowa. Istotne jest również, aby powstałe plamy czyścić jak najszybciej.