Dystrybucja energii dla celów przemysłowo – biurowych
Dla funkcjonowania zakładów przemysłowych i biurowców niezbędna jest bardzo duża ilość energii elektrycznej. Każda firma szuka w tym zakresie najbardziej ekonomicznych, a jednocześnie wydajnych rozwiązań. Sprzedawcy energii mogą w tym pomóc.
Pojęciem dystrybucji prądu określa się fizyczne jego dostarczenie do odbiorcy, czyli na przykład użytkownika firmowego lub prywatnego. Proces odbywa się po liniach energetycznych. Dystrybucją prądu zajmują się Operatorzy Systemów Dystrybucyjnych, w skrócie OSD, przypisani do każdego regionu w Polsce.
Z kolei sprzedawca, a inaczej dostawca energii elektrycznej, to podmioty, które zakupiły prąd od danego dystrybutora, aby móc go sprzedać klientowi, na przykład do celów przemysłowo – biurowych. Sprzedawcy mogą działać także na podstawie kontraktu zawartego z dystrybutorem lub być jednocześnie oboma, wymienionymi podmiotami. Nasza firma, której specjalnością jest sprzedaż energii, pomaga również w optymalizacji kosztów prądu. Co ważne, sprzedawcę można w dowolnym momencie zmienić. Dzięki temu przedsiębiorca ma możliwość oszczędzania na energii elektrycznej, a także wyboru najbardziej przystępnej dla siebie opcji.
Jak wybrać dostawcę energii do celów przemysłowo – biurowych?
Zakłady przemysłowe i obiekty biurowe cechują się bardzo wysokim zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Z tego powodu przedsiębiorcy starają się, aby koszty prądu były jak najbardziej zoptymalizowane. Jednocześnie klient musi mieć gwarancję, że dostawa energii będzie nieprzerwana.
Podczas wyboru dostawcy prądu w pierwszej kolejności należy sprawdzić, jakie firmy działają w danej okolicy. Ważne jest również porównanie ofert i cen, które proponują. Niezwykle istotne jest to, aby sprzedawca energii miał ważną koncesję, którą wydaje Urząd Regulacji Energetyki. Dokument ten uprawnia podmiot do dostarczania klientom prądu.
Ostatnim, ale nie mniej ważnym kryterium jest koszt i taryfa energii elektrycznej. Taryfa to inaczej plan cenowy, który określa, ile przedsiębiorca będzie musiał zapłacić za daną ilość prądu w określonych okolicznościach. Duże firmy i zakłady przemysłowe najczęściej korzystają z taryf B21, B23 lub A22 i A23.