• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

Dobre bo polskie. Dlaczego warto kupować firany rodzimych producentów?

08 Marzec 2019
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

W przekonywaniu do zakupu firan od polskich producentów, chodzi nie tyle o względy patriotyczne, ile o jakość, niezawodność i różnorodność naszych rodzimych produktów. Często korzystamy z ofert zagranicznych firm, które niejednokrotnie nie spełniają naszych oczekiwań mimo zachęcającej reklamy czy sławy marki.

Tymczasem na krajowym rynku działa wielu renomowanych producentów firan, zapewniających asortyment wysokogatunkowy i w przystępnych cenach.

Polskie firany — wysoka jakość i bogata oferta

Polskie firany bardzo często okazują się znacznie lepsze jakościowo niż produkty pochodzące z importu. Są wykonane nie tylko z dobrych materiałów, ale i starannie wykończone, dopracowane pod każdym względem. Jakość wykonania wpływa na ich wygląd oraz trwałość.

Krajowi producenci tworzą firany zgodnie z polskimi normami. Dzięki temu są one dostosowane do potrzeb, jakie zwykle mają użytkownicy, a które w dużej mierze wynikają ze specyfiki aranżacji wnętrz.

Firana z polską metką i nazwą producenta to również pewność bezpiecznego użytkowania. Otrzymujemy dokładne instrukcje dotyczące prania, czyszczenia i konserwacji firan w języku polskim (nie są one tłumaczone, więc odpada ryzyko ewentualnych błędów w przekładzie). Dodatkowo polski produkt łatwiej jest zareklamować, gdyby okazało się, że wystąpił jakiś problem.

Wybierając polskie produkty, wspierasz krajową gospodarkę

Wiele polskich produktów odznacza się wysoką jakością, co nie oznacza wcale, że zagraniczni producenci zapewniają nam wyłącznie kiepski towar. Oczywiście wiele importowanych firan również spełni nasze oczekiwania. Trzeba jednak pamiętać, że kupując rodzime produkty, wspieramy naszą gospodarkę i polskie firmy. Dzięki temu mogą się one rozwijać i zapewniać nam jeszcze lepsze produkty.

Trzeba pamiętać, że polski przemysł tekstylny kilkadziesiąt lat temu bardzo prężnie działał. Polska słynęła z wysokogatunkowych tkanin. W latach 90. nastąpił kilkunastoletni przestój, co poniekąd związane było z faktem, że na naszym rynku nagle pojawiła się bardzo duża ilość azjatyckich produktów w niespotykanie niskich cenach. Szybko jednak okazało się, że jakość tych produktów jest bardzo kiepska, więc konsumenci szybko przekonali się, że nie warto ich kupować nawet za maksymalnie niską cenę.

Obecnie klienci odzyskują zaufanie do polskich producentów firan. Przemawia za tym nie tylko ich wysoka jakość, ale również bardzo szeroka oferta różnorodnych produktów.