• PlPolski
    • EnEnglish
    • DeDeutsch
    • RuРусский

WŁÓKNA SZKLANE - nowość w ofercie

15 Maj 2020
Producent firanek i tkanin dekoracyjnych - Polontex | Częstochowa

Oddział Tekstylia wdrożył do swojej produkcji kolejną technologię - produkcję tkanin z włókna szklanego typu E w postaci tkanin rowingowych o różnych parametrach (długość, szerokość, gramatura, splot), które mogą być produkowane na życzenie Klienta. Gramatury tkanin od 200 g/m2 – 1200 g/m2. Pracujemy według standardów, gwarantujących efektywność procesów oraz powtarzalną jakość produktów.

Nasze tkaniny rowingowe mogą być pokryte czynną chemicznie preparacją winylosilanową lub metakrylosilanową, co umożliwia bezpośrednie stosowanie tkanin w produkcji laminatów przy zapewnieniu dobrej adhezji polimer – szkło. Co doskonale sprawdza się w produkcji laminatów jako zbrojenie żywic. Tkaniny szklane umożliwiają uzyskanie wyższej zawartości szkła w laminacie.

Tkaniny szklane (typ szkła E) są niepalne, odporne na chemikalia, działanie pleśni i procesy gnilne, parę, korozję wodną. Mają też niskie wartości przenikalności elektrycznej co sprawia, że stosuje się je w różnego rodzaju wyrobach dla przemysłu elektrycznego i elektrotechnicznego.

Tkaniny szklane niepowlekane stosowane są najczęściej jako izolacje cieplne do wszelkiego typu maszyn, urządzeń i instalacji, gdzie występuje kontakt z wysokimi temperaturami i gdzie chcemy ograniczyć przepływ ciepła. Szczególnie często stosuje się je jako ekrany cieplne, izolacje w procesie wygrzewania konstrukcji spawanych, czy osłony węży lub kabli pracujących w pobliżu źródeł ciepła. Znajdują również zastosowanie w takich branżach jak: transport morski i lądowy, budownictwo, lotnictwo czy energetyka.