O firmie


Kim jesteśmy?POLONTEX S.A. jest zakładem przemysłu włókienniczego z siedzibą w Częstochowie.

Prowadzi działalność produkcyjną oraz dystrybucyjną m.in. firanek żakardowych, tkanin dekoracyjnych typu: woale, organzy, tkaniny zasłonowe, obrusowe, liturgiczne, krawatowe, odzieżowe i inne o specjalistycznym przeznaczeniu.

Spółka Akcyjna POLONTEX powstała w 1990 roku. W 1994 roku wykupiła zakład CEBA będący producentem przędz i tkanin, zajmujący 23 ha powierzchni i 100 tys. m2 hal produkcyjnych.

Początki zakładu CEBA sięgają 1883 roku, kiedy to powstały zakłady lniarskie, następnie przekształcane w jutowe, bawełniarskie, a od wykupu w 1994 r. zakłady produkujące wyroby z przędz poliestrowych, poliamidowych oraz mieszanek z wiskozą, bawełną i innymi przędzami.

 

Obecnie POLONTEX S.A. jest jednym z największych polskich prywatnych zakładów włókienniczych. Posiada cztery podstawowe działy produkcyjne:

  • Tkalnia - wyposażona w nowoczesne krosna dające możliwość produkcji tkanin o różnych szerokościach do 3,2 m, masach, splotach oraz wzorach żakardowych i nicielnicowych
  • Dziewiarnia - dysponująca nowoczesnymi maszynami dziewiarskimi do produkcji firanek żakardowych, obrusów, serwet, bieżników, zazdrostek, paneli itp.
  • Wykończalnia - to różnego typu barwiarki, suszarko-stabilizerki, powlekarka, drukarka do druku transferowego, kalander, postrzygarka i inne urządzenia wykończalnicze pozwalające uzyskać różnego rodzaju wykończenia oferowanych tkanin i dzianin
  • Szwalnia - wyposażona w maszyny szwalnicze i realizująca zamówienia na gotowe wyroby z produkowanych asortymentów.

 

POLONTEX S.A. posiada również zaplecze laboratoryjne, które zapewnia stałą kontrolę nad bieżącą produkcją i jej zgodnością z wymaganymi parametrami technicznymi oraz standardami jakościowymi, ekologicznymi i higienicznymi.

 

Przy wdrożeniu nowych wyrobów i technologii pracuje zespół wykwalifikowanych projektantów i technologów, gwarantujących poszerzanie asortymentów produkowanych w POLONTEX S.A.

 

Wyjątkowa innowacyjność i elastyczność produkcji oferowanej przez POLONTEX S.A., wynika z faktu, że jest to zakład dysponujący pełnym cyklem produkcyjnym zlokalizowanym w jednym miejscu, opartym na systematycznie modernizowanym parku maszynowym.

 

Dla sprawnej dystrybucji wyrobów, POLONTEX S.A. posiada własną sieć zbytu. Poprzez wydzielone przedsiębiorstwa handlowe dysponuje siecią sklepów oraz zatrudnia handlowców mobilnych, co zapewnia dotarcie do klienta i jego szybką obsługę. Poza tym zakład mając własne Biuro Eksportu prowadzi sprzedaże na rynki zagraniczne, a poprzez własne działy zaopatrzenia zdobywa surowce i materiały do producji z aktualnej oferty światowej.

Działalność ta potwierdza stałą aktywność techniczną i handlową przedsiębiorstwa.

 

Z dniem 01 stycznia 2015r. POLONTEX S.A. stał się właścicielem ekskluzywnej kolekcji firanek i tkanin BELVISO.

 

Profil firmy Polontex  2015 - pdf